Wiadomości

Święto Policji w rudzkim garnizonie

Wczoraj w murach Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej odbyły się obchody Święta Policji. Uroczysta zbiórka rudzkich stróżów prawa w setną rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego zgodnie z tradycją stała się okazją do wręczenia policjantom aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej 89 rudzkich policjantów otrzymało awans na wyższy stopień.

Obchody policyjnego święta w stuleciu powołania do istnienia Policji Województwa Śląskiego uświetniło wielu znamienitych gości, na czele z Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariuszem Krzystyniakiem. Swoją obecnością uroczystość uświetnili Poseł na Sejm RP Marek Wesoły, Senator RP Dorota Tobiszowska i przedstawiciel Posła do Parlamentu Europejskiego Grzegorza Tobiszewskiego, a także przedstawiciele samorządu lokalnego z pełniącym funkcję Prezydenta Miasta Ruda Śląska Jackiem Morkiem na czele. Nasze zaproszenie przyjęli również zwierzchnicy służb mundurowych i wymiaru sprawiedliwości, współpracujący z naszą komendą. Na uroczystości nie mogło zabraknąć związkowców, emerytów policyjnych, pracowników cywilnych, policyjnego kapelana i wielu innych znamienitych gości.
Zgodnie z policyjnym ceremoniałem, dowódca uroczystości, podinsp. Daniel Sychowski złożył meldunek Pierwszemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariuszowi Krzystyniakowi. Po odśpiewaniu hymnu państwowego minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej niedawno Prezydent Rudy Śląskiej Pani Grażyny Dziedzic.
Następnie Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej mł.insp. Jarosław Dyło przywitał zgromadzonych gości. Komendant w swoim wystąpieniu podkreślił wagę codziennej ciężkiej służby policjantów, a także podziękował zaproszonym gościom za wsparcie i dobrą współpracę podczas działania na rzecz obywateli Rudy Śląskiej. Komendant podziękował szczególnie policjantkom i policjantom oraz pracownikom cywilnym za trud wkładany w codzienną służbę, która przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców.
W trakcie uroczystej zbiórki Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji wraz z Komendantem Miejskim Policji w Rudzie Śląskiej, wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe policjantom rudzkiego garnizonu. W tym roku w na wyższe stopnie służbowe awansowało 89 rudzkich policjantów.
Po wręczeniu aktów mianowań, głos zabrali rudzcy parlamentarzyści i pełniący funkcję Prezydenta Miasta Ruda Śląska, którzy dziękowali policjantom za ich zaangażowanie, a pracownikom cywilnym za sumienne wykonywanie swoich zajęć. Na koniec uroczystości głos zabrał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mariusz Krzystyniak, który podziękował gościom zebranym na sali za wsparcie i pomoc okazaną rudzkim stróżom prawa, a policjantom dziękował za trud codziennej służby, za poświęcenie, podejmowane przez ryzyko i dyspozycyjność. Słowa uznania i podziękowania przekazał również rodzinom i bliskim policjantów.
Zwieńczeniem wczorajszej uroczystości był krótki koncert w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

  • na scenie przy mównicy Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej, obok muzycy policyjnej orkiestry, jako dekoracja flaga i grafika przedstawiająca flagę państwową i loga Policji i 100-lecia Policji Województwa Śląskiego
  • sala miejskiego centrum kultury, na fotelach siedzą zaproszeni goście, a w dalszych rzędach mianowani policjanci
  • sala, w postawie stojącej w rzędach mianowani policjanci
  • Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego i Komendant Miejski wręczają akty mianowania policjantom stojącym w szeregu, obok policjantka podająca komendantowi akty
  • Komendanci wręczają akty mianowania stojącym na scenie policjantom
  • muzycy policyjnej orkiestry w trakcie końcowego koncertu

 

życzenia Komendanta Wojewódzkiego - pełny tekst w pliku tekstowym na dostępnym dole strony

Pliki do pobrania

  • 26 KB
    pełny tekst życzeń z umieszczonego wyżej skanu
Powrót na górę strony