Akcje i kampanie społeczne
Rozmiar czcionki
- Dzieciństwo bez przemocy – zajęcia profilaktyczne w rudzkich szkołach W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” rudzka policjantka prowadzi zajęcia edukacyjne poświęcone przeciwdziałaniu przemocy. Podczas spotkań uczniowie dowiadują się, czym jest przemoc rówieśnicza, domowa oraz cyberprzemoc, a także, jak reagować przeciwdziałając takim sytuacją.
- „Świeć przykładem – noś odblaski” w Rudzie Śląskiej Razem z rozpoczęciem policyjnych działań w okresie Wszystkich Świętych rudzcy mundurowi oraz redaktor portalu Rudzianin.pl po raz kolejny przeprowadzili wspólne działania „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Prowadzący akcję zachęcali do tego, aby w porze wieczorowo-nocnej nosić odblaski. Mieszkańcy miasta otrzymywali odblaskowe opaski.
- Spotkanie dzielnicowych z członkami Polskiego Związku Niewidomych Po raz kolejny policjanci z Rudy Śląskiej podejmują działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym i tym ze szczególnymi potrzebami. Tym razem, w ramach organizowanych cyklicznie spotkań dzielnicowi z komisariatu II byli gośćmi rudzkiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Członkowie związku usłyszeli o tym, że mają zamykać drzwi na klucz i nie ufać każdemu podejrzanemu rozmówcy telefonicznemu.
- Program „Przyszłość a Ty” Program „Przyszłość a Ty” to trzeci etap programu „Profilaktyka a Ty”, który w latach 2006 – 2016 objął na terenie całego kraju pół miliona osób i był realizowany przez Policję, MSWiA (w ramach programu „Razem bezpieczniej”), MEN (w ramach programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”), Rzecznika Praw Dziecka, a także przez samorządy, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe oraz wielu partnerów wspierających.
- Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci są bliżej mieszkańców i ich problemów Widzisz w swojej okolicy osoby, które spożywają alkohol, zakłócają porządek lub dokonują aktów wandalizmu i nie chcesz być obojętny na takie zachowanie? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa! Dzięki niej, każdy przy pomocy komputera lub telefonu może w prosty i anonimowy sposób wskazać Policji miejsce, w którym nagminnie dochodzi do łamania prawa. Takie zgłoszenie trafia do policjantów, którzy sprawdzą każdy sygnał, a w przypadku potwierdzenia będą starali się problem wyeliminować.
- Bądźmy rozsądni i bezpieczni podczas wypoczynku nad wodą! Piękna pogoda, wysokie temperatury oraz trochę czasu wolnego sprawiają, że bardzo chętnie odpoczywamy nad wodą. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach rzek, stawów, basenów i kąpielisk. Pamiętajmy, że woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Tylko wczoraj w naszym województwie utopiły się dwie osoby!
- Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z Policją. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą Mojej Komendy.
- Zabezpiecz bak w ciężarówce przed kradzieżą paliwa Kradzież paliwa to problem trapiący firmy transportowe od wielu lat. Tysiące litrów paliwa ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Techniki kradzieży są różne, a pomysłowość złodziei o „specjalizacji” paliwa płynne do samochodów jest duża. Policjanci ostrzegają więc - zabezpiecz przed kradzieżą paliwa bak w swojej ciężarówce lub innym wielkogabarytowym pojeździe.
- "Bezpieczni za granicą" - Debata mundurowych z młodzieżą W środę w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej odbyła się debata społeczna zorganizowana dla rudzkiej młodzieży. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo osób decydujących się na podjęcie pracy za granicą.