Wiadomości

Sierżant Ruda odwiedziła Szkołę Podstawową nr 28

Data publikacji 24.04.2024

W poniedziałek i wtorek mundurowi z rudzkiej komendy odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 28. Policjanci opowiadali jak bezpiecznie zachowywać się w rejonach przejść dla pieszych oraz jakich zachowań unikać w pobliżu dzikich zbiorników wodnych. Największą atrakcją była wizyta maskotki rudzkich policjantów.

W tym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji odwiedzili uczniów klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 28 w Rudzie Śląskiej. Uczniowie mogli się zapoznać z wizerunkiem prawdziwego policjanta. Usłyszeli, że jest to osoba, której można zaufać i w przypadku kiedy będą w tarapatach, udzieli im pomocy.
W ramach spotkania najmłodsi przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują w rejonach przejść dla pieszych. Wiedzą też, jak właściwie się zabezpieczyć w przypadku poruszania na rowerze czy hulajnodze.
Młodzi rudzianie z uwagą słuchali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie zabawy przy zbiornikach wodnych. Są świadomi zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w okolicy dzikich akwenów powstałych na byłych terenach przemysłowych.
Ważnym aspektem spotkań była tematyka dotycząca właściwego korzystania z telefonów komórkowych, szczególnie jeśli chodzi o przemoc rówieśniczą.
Na samym końcu spotkań uczniowie mieli okazję zobaczyć się z Sierżant Rudą, czyli maskotką rudzkich policjantów, usłyszeli też historię, jak wstąpiła do Policji. Jej wizyta sprawiła wiele radości wszystkim uczestnikom spotkań. Młodzi zobaczyli także jak, wygląda prawdziwy radiowóz.

  • Uczniowie w trakcie powitania maskotki rudzkich policjantów
  • Policjant w trakcie pogadanki, a w tle Sierżant Ruda
  • Policjant w trakcie prezentacji radiowozu
  • Dzieci w trakcie oglądania policyjnego radiowozu
  • Policjantka w trakcie pogadanki z uczniami
  • Uczniowie w trakcie spotkania z Sierżant Rudą
Powrót na górę strony