Wiadomości

Turniej o Puchar Przewodniczącego ZT NSZZP w Rudzie Śląskiej

Data publikacji 28.05.2026

Terenowy Związek Zawodowy NSZZP w Rudzie Śląskiej zorganizował III Mistrzostwa Policji w Piłce Nożnej o Puchar Przewodniczącego ZT NSZZP w Rudzie Śląskiej. Sportowa rywalizacja trwała dwa dni. Pierwsze miejsce wywalczyli policjanci Wydziału Prewencji KMP Ruda Śląska, drugie miejsce zajął Komisariat Policji IV w Rudzie Śląskiej, a trzeci byli mundurowi z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej. Wyłoniony został także król strzelców, najlepszy zawodnik oraz najlepszy bramkarz turnieju.

W dniach 25 i 27 maja w Rudzie Śląskiej odbyły się III Mistrzostwa Policji o Puchar Przewodniczącego ZT NSZZP w Rudzie Śląskiej, w którym rywalizowali policjanci komisariatów oraz wydziałów rudzkiej komendy. Turniej, zorganizowany przez Zarząd Terenowy NSZZP w Rudzie Śląskiej stał na bardzo wysokim poziomie, a mecze rozgrywano w atmosferze fair play i dużych emocji.

Po emocjonującej serii sportowych zmagań miejsca w turnieju zajęły kolejno:

  • I miejsce – drużyna Wydziału Prewencji KMP Ruda Śląska,
  • II miejsce – drużyna Komisariatu Policji IV w Rudzie Śląskiej,
  • III miejsce – drużyna Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej.

Zdobywcą tytułu króla strzelców został post. Remigiusz Ochnio, statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał sierż. Marcin Ganczarczyk a bramkarzem turnieju został Henryk Kogut.

Podczas uroczystego wręczenia pucharów, medali i statuetek obecny był przedstawiciel zarządu Wojewódzkiego NSSZ Policjantów Województwa Śląskiego – Arkadiusz Kobiela oraz Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej insp. dr Piotr Uwijała.

Tegoroczne sportowe zmagania w Rudzie Śląskiej przypadły w roku obchodów 100-lecia sportu policyjnego. Sport od lat jest ważnym elementem policyjnej służby, rozwija sprawność, buduje charakter i przygotowuje funkcjonariuszy do codziennych wyzwań.

Powrót na górę strony