Wiadomości

Kolejny Finał WOŚP przed nami.

Rudzcy policjanci będą czuwać juz 17 raz nad bezpiecznym przebiegiem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście. Stróżów prawa będzie można spotkać szczególnie w miejscach, w których odbywać będą się zbiórki pieniędzy. W tym roku takichmiejsc w naszym mieście będzie prawie pięćset.Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kwesty są prowadzone przez osoby uprawnione, udzielą także pomocy w konwojowaniu zebranych pieniędzy.

Sztab Finału WOŚP w Rudzie Śląskiej będzie mieścił się w Osiedlowym Domu Kultury Jowisz w dzielnicy Godula przy ulicy Joanny, gdzie rozliczać się będą kwestujący wolontariusze. Na ternie naszego miasta będzie w tym roku kwestowała rekordowa liczba prawie pięciuset wolontariuszy (dokladnie 499).

Podobnie jak to było w latach ubiegłych rudzcy policjanci włączą się w kwestowanie. Może nie bezpośrednio ale w znaczący sposób. Aspirant sztabowy Zdzisław Mikoda - prywatnie znany artysta malarz (ceniony w naszym mieście ale i poza jego granicami), rok rocznie ofiarowuje swoje obrazy aby w ten nietypowy sposób wspomóc dzieło WOŚP. Na naszej stronie obraz Zdzisława Mikody prezentuje zastępca komendanta miejskiego policji podinspektor Jarosław Głośny.   

Na stronie KMP dzięki uprzejmości Krzysztofa Rodzocha wieloletniego organizatora kwesty w naszym mieście (nauczyciela, harcerza i społecznika), prezentujemy oryginalny identyfikator jaki w dniu kwesty każdy z kwestujących posiadać powinien.

Oprócz identyfikatorów prezentujemy także wygląd puszek do kwestowania. 

Poniżej kilka rad związanych z bezpieczeństwem kwestujących:

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli, także tych najmłodszych, dlatego apelujemy, aby wolontariusze zachowali podstawowe zasady bezpieczeństwa:

Unikaj miejsc zaciemnionych i trudno dostępnych. Poruszaj się raczej głównymi traktami, gdzie jest dużo ludzi.

• Nie chodź sam. Weź ze sobą kolegę lub koleżankę i zbierajcie pieniądze razem.

• Nie wdawaj się w długie dyskusje z obcymi. Reszta jego grupy może to obserwować i wykorzystać Twoją nieuwagę.

• Jeżeli widzisz, że w twoim otoczeniu dzieję się coś niepokojącego poproś o pomoc patrol policyjny lub osobę dorosłą.

• Pod żadnym pozorem nie zostawiaj puszki z pieniędzmi bez nadzoru - niektórzy tylko na to czekają.

• Nie zbieraj pieniędzy w miejscach, gdzie jest duży tłok. Nie zauważysz nawet zniknięcia puszki.

• Będąc w grupie z puszkami daleko od sztabu, poproście patrol policji o przewiezienie Was do punktu (czyli w miejsce bezpieczne).

• Przypominamy, że młodzież do lat 16 zbiera pieniądze pod opieką osób pełnoletnich!!!

Powrót na górę strony