Wiadomości

Długi pracowity weekend rudzkiej drogówki......

Począwszy od dnia dzisiejszego, aż do poniedziałku policjanci rudziej drogówki planują przeprowadzenie wzmożonych działań, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.....

Już w środę przez cały dzień, następnie w sobotę w godzinach wieczorowo- nocnych, a także w poniedziałek przez cały dzień, na terenie całego województwa śląskiego odbędą się wzmożone działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" „Trzeźwość” oraz "Prędkość".

Podstawowym celem wszystkich akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego miasta. Eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, bądź środków działających podobnie do alkoholu, ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych jak i wykroczeń popełnianych przez kierujących wobec pieszych, czy egzekwowanie dopuszczalnych prędkości jazdy to priorytety. Niemniej jednak policjanci reagować będą także na przypadki niekorzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowego przewożenia dzieci bądź innych naruszeń prawa jakie wynikną podczas kontroli.

W prowadzonych działaniach policjanci "drogówki", wspomagani będą przez f-szy Straży Miejskiej oraz Strazy Granicznej. W trakcie działań wykorzystane zostaną nowoczesne urządzenia do badania stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu, które umożliwiają przebadanie wielu kierujących w krótkim okresie czasu, a także testery do wykrywania środków działających podobnie do alkoholu zakupione ze środków unijnych. Na drogach miasta pojawi się także wyposażony w 250-cio konny silnik nieoznakowany radiowóz wyposażony w videorejestrator. Punkty kontrolne znajdować się będą w rożnych częściach miasta i będą często zmieniane. Mamy świadomość, że nasze działania mogą spowodować pewne utrudnienia w ruchu, lecz postaramy się je zminimalizować. 

W wyniku przeprowadzonych w ten i podobny sposób działań, w 2011 roku w Rudzie Śląskiej zatrzymano 430 osób, które wsiadły za kierownicę  pod wpływem alkoholu, to zjawisko wielce niepokojące. Ważnym dla nas, a może najważniejszym, jest wyrobienie społecznej nieakceptacji dla kierujących na tak zwanym "podwójnym gazie". Uświadomienie wszystkim, że samochód w dyspozycji nietrzeźwego kierującego może stanowić potencjalne narzędzie przestępstwa to jeden z naszych profilaktycznych celów.  

Wykonał: P. Bochen/Opublikował: K.Piechaczek

Powrót na górę strony